Bio Hub, czyli EKO-system naczyń połączonych

Bio Hub, to centrum żywności wysokiej jakości. Ta nowoczesna platforma łączy w sobie: zaplecze logistyczne, sieć partnerów – producentów żywności wysokiej jakości, infrastrukturę niezbędną do całorocznej produkcji ekologicznej żywności, “Bio Hub Bazar”, jako platformę lokalnej sprzedaży bezpośredniej, wraz z jego wersją ON-LINE, gdzie zakupy można robić przez internernet, a także “Vegemat”, czyli bezobsługowy i bezkontaktowy system sprzedaży.

Bio Hub

Bio Hub, to ekosystem projektowany z myślą o kompleksowej obsłudze produkcji i produktów wysokiej jakości. Naszym celem jest stworzenie rozwiązania obejmującego: uprawy, przetwórstwo, przetwarzanie, przygotowanie produktu do sprzedaży, opakowanie oraz platformę dystrybucji lokalnej i ogólnopolskiej.

Budowę Bio Hub rozpoczęliśmy w 2019 roku od nawiązania współpracy z czołowymi producentami ekologicznymi i tradycyjnymi z województwa Warmińsko-Mazurskiego, jak i całego kraju. Drugim ważnym wydarzeniem była pierwsza edycja BioBazaru, który rozwinął się w “Bio Hub Bazar” – platformę sprzedaży lokalnej. Kolejny filar systemu dystrybucji Bio Hub, to “Vegemat” – rozwiązanie przygotowane z myślą o naszych czasach, w pełni zautomatyzowany system sprzedaży, oparty o sieć zautomatyzowanych sklepów – “Vegematów” oraz platformę zakupową w internecie Sklep Ostoi Natury – “Bio Hub Bazar online”, który spina “stacjonarną wersję” bazaru oraz punkty zautomatyzowanego odbioru osobistego.

Bio Hub będzie budowany etapowo, a w jego skład wchodzić będą:

Bio Hub Bazar

własna bezpośrednia platforma sprzedaży, tworzona przez spółdzielnię Ostoja Natury, grupę partnerów i producentów produktów wysokiej jakości.

Bio Hub Logistyka

Projekt centrum logistycznego dla produktów wysokiej jakości. Czyszczenie i magazynowanie: warzywa, owoce, ryby, zboża, przetwory.

Bio Hub Przetwórnia

Projekt przetwórni dla warzyw i owoców ekologicznych.

Bio Pak

Projekt linii technologicznej do produkcji biodegradowalnych opakowań dla żywności.

E-Park

Flota elektrycznych samochodów dostawczych zasilanych energią wyprodukowaną w naszym gospodarstwie – bezodpadowa dystrybucja.

Bio Hub Dystrybucja

Dystrybucja oparta o połączenie infrastruktury smart w mieście i na wsi – Vegematy i E-dostawcy

Bio Hub Energia

Projekt infrastruktury energetycznej opartej o źródła energii odnawialnej zbudowany w celu zapewnienia niezależności energetycznej

Bio Hub Horeka

Profesjonalna platforma dystrybucji dla podmiotów biznesowych (BTB) – obsługa zamówień sklepów, restauracji, hoteli, etc

Vegemat żywność wysokiej jakości na wyciągnięcie ręki

Vegemat to nowoczesny system, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom konsumentów. Chęć zakupu produktów wysokiej jakości od lokalnych gospodarzy to niesłabnący trend w społeczeństwie. Aktualnie konsumenci zwracają coraz większą uwagę na to, skąd pochodzi żywność, a oprócz sprawdzonego źródła, oczekują także świeżości, jakości i wygody dostawy.

Vegemat to bezobsługowy i bezkontaktowy system dystrybucji świeżej żywności oraz przetworów, w tym warzyw, owoców, miodów, nabiału, jajek, soków, mąk czy ziół, jak i całych zestawów, okazjonalnych, sezonowych i tematycznych, czyli “Pak”, które będzie można zamówić i skonfigurować za pośrednictwem sklepu internetowego Bio Hub Bazar online.

Bio Hub Bazar

Bio Hub Bazar – Pełen Zdrowia Eko Targ w Olsztynku startuje w czerwcu 2020 i będzie czynny w każdą niedzielę – miejsce bazaru, to Targowisko Miejskie w Olsztynku ul Kościuszki 6.

Podstawowym celem Bio Hub Bazar jest wsparcie i popularyzacja krótkiego łańcucha dostaw żywności, a w tym przetwarzanie i wprowadzanie do obrotu produktów rolnych. Cel ten realizujemy poprzez budowę stałego miejsca sprzedaży produktów wysokiej jakości. Na Bio Hub Bazar, swoje produkty oferuje RSP Ostoja Natury i jej partnerzy.

Pomijamy wszelkich pośredników, co umożliwia klientowi kontakt bezpośrednio z grupą producentów, hodowców i rolników, mogących stale i w sposób ciągły realizować potrzeby żywieniowe klientów z regionu, a w szczególności odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie na produkty wytwarzane metodami ekologicznymi i tradycyjnymi. Chcemy zwiększyć zaufania klienta końcowego dzięki możliwości zapewnienia sobie: regularności dostaw, dostosowania ich wielkości do potrzeb, odpowiedniej i wyrównanej jakości surowca.

  • Prawdziwe pieczywo bez ulepszaczy – Ostoja Natury we współpracy z piekarnią Magdalenka
  • Bio warzywa i owoce – Ostoja Natury, Biogrim, RolApis, Koza na lawendzie,
  • Tradycyjne mięso i wędliny – FLIS-POl
  • Bio sery kozie, owcze, krowie, tradycyjne – Koza na lawendzie
  • Świeże i wędzone ryby – Jarosław Parol
  • Miody – Suwalska Pasieka, RolApis, Ostoja Natury
  • Bio środki czystości – ProBiotics
  • Bio kosmetyki dla całej rodziny – ProBiotics

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020.

Bio Hub Bazar online

Bio Hub Bazar Online, to interaktywna platforma zakupowa, stanowiąca uzupełnienie stacjonarnego bazaru oraz Vegematów dla osób, które cenią sobie możliwość zamawiania produktów online lub na przykład przygotowanie listy zakupów w formie elektronicznej, a następnie odebranie gotowej paczki na naszym Eko Targu.

Platforma uruchomiona zostanie na początku maja 2020 i pozwoli na zamawianie produktów z opcją odbioru osobistego w siedzibie RSP Ostoja Natury i naszych Partnerów, podczas Bio Hub Bazar w każdą niedzielę, w dostępnych Vegematach, a także w przypadku wybranych produktów z opcją dostawy kurierem. Wiemy, że ostatnia z opcji jest bardzo atrakcyjna z punktu widzenia wielu klientów, nie mniej zależy nam przede wszystkim na jakości oferowanych przez nas produktów, dlatego też rozsądnie dobieramy asortyment, który może zostać wysłany w ten sposób.