dr Przemysław Brzyski (Politechnika Lubelska)

Przed państwem trzeci z polskich prelegentów konferencji BioTech 2.0 – dr Przemysław Brzyski, jeden z niewielu praktyków i teoretyków w dziedzinie budownictwa organicznego a przede wszystkim specjalista od wykorzystania konopi w budownictwie. Czy konopie mogą być surowcem budowlanym przyszłości tak jak to było w przeszłości? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w najbliższą niedzielę.

Absolwent Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, kierunek budownictwo, a obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny tego Wydziału. Obszarem działalności naukowej jest wykorzystanie konopi przemysłowych w technologii materiałów budowlanych. W 2018 roku obronił pracę doktorskąo tematyce badań nad kompozytem wapienno-konopnym.

Zajmuje się również prowadzeniem szkoleńi warsztatów dotyczących budowania z wykorzystaniem konopi. Jako szkoleniowiec uczestniczyłw kilkunastu budowach domów z kompozytu wapienno-konopnego.

Temat wystąpienia: „Konopie przemysłowe w budownictwie”

Prezentacja dotyczy możliwości wykorzystania konopi przemysłowych w budownictwie. Przedstawione zostaną ogólne zasady budowania, asortyment materiałów budowlanych na bazie konopi, główne właściwości tych materiałów oraz cechy domów z konopi, wyróżniające je względem domów wykonanych w technologiach tradycyjnych.