Farm Gear: odcinek 2 – Mandam już online!

 

Jest nam bardzo miło zaprezentować drugi odcinek z serii Farm Gear, czyli magazynu informacyjnego realizowanego w formule „Docu-Reality”. Farm Gear, to premiera raz w miesiącu na naszym kanale https://www.youtube.com/ostojanaturytv.

Już dziś, czyli 16 stycznia prezentujemy premierę drugiego odcinka serii, w którym prowadzący program Antek Pawlicki, wraz ze Stanisławem Suchorskim, Członkiem Zarządu Ostoi ds. Produkcji Rolnej, testują maszyny rolnicze w praktyce podczas prac polowych. Odwiedzają Oni także fabrykę Mandam w Gliwicach, w której maszyny te powstają. Ten odcinek, to niepowtarzalna szansa, by poznać i zobaczyć cały proces produkcji maszyny rolniczej. Zobaczycie też podczas testów jak właściwie ustawić pług, jak orać pługiem, czy też jak właściwie wykorzystać gruber. 

W kolejnych odcinkach poznacie bliżej kolejne technologie i rozwiązania wdrażane w naszym gospodarstwie oraz ich producentów, czy twórców. Dowiecie się jak produkuje się maszyny, jak powstają zaawansowane technologie w rolnictwie, a także poznacie korzyści, jakie osiągamy dzięki wdrażaniu poszczególnych technologii w naszym gospodarstwie.

Dlaczego to robimy? Jako Ostoja Natury kompletujemy park maszyn dla referencyjnego gospodarstwa ekologicznego, poprzez promocję którego, chcemy zachęcić rolników do przestawiania się na uprawy BIO, korzystne zarówno dla środowiska, jak i konsumentów. 

Wbrew obowiązującym schematom chcemy pokazać, że rolnictwo ekologiczne jest nowoczesne, ciekawe i stanowi przyszłość dla gospodarstw wiejskich o wielkości poniżej 100 hektarów. To właśnie zrównoważone rolnictwo decyduje o jakości gleb i bioróżnorodności, a co za tym idzie o naszej przyszłości.

Jako Ostoja wierzymy, że tylko wydajne, zrównoważone i ekologiczne rolnictwo wytwarzające wysokiej jakości zdrowy produkt, przy zastosowaniu metod dobrych dla naszej planety, może być odpowiedzią na wyzwania naszych czasów.

Farm Gear: odcinek 2 - Mandam

Farm Gear odc. 2 – Mandam: https://youtu.be/-lbea9oNiEE