W 34 odcinku Ostoja Vlog prezentujemy wam narzędzia i rozwiązania francuskiej firmy “Terrateck”. Są to w większości narzędzia ręczne i mechaniczne dedykowane do pracy w systemie “no-dig”.

Firma Terrateck narodziła się ze spotkania na szkolnych ławkach pomiędzy Pierre SOUDAN i Romain WITTRISCH podczas ich studiów magisterskich z przedsiębiorczości w NOVANCIA. Pochodzą z dwóch różnych środowisk: technicznego i biznesowego a połączyła ich wspólna pasja do rolnictwa ekologicznego. Dzięki rodzinnym i zawodowym doświadczeniom zaobserwowali, że ekologiczne ogrodnictwo targowe i towarowe, ze względu na swoją specyfikę, pozbawione jest narzędzi produkcyjnych.

Następnie przejęli inicjatywę w dostarczaniu rozwiązań technicznych dostosowanych do problemu w terenie i tak powstała firma Terrateck. Metoda projektowania Terrateck: Uważa się, że ogrodnik najlepiej potrafi poznać swoje potrzeby, ponieważ doświadcza ich na co dzień. Poprzez program CASDAR „Zbiorowa mobilizacja na rzecz agroekologii” łączymy producentów, instytuty techniczne i stowarzyszenia producentów w celu określenia potrzeb. Następnie Terrateck interweniuje jako ekspertyza techniczna, aby zaoferować narzędzia spełniające konkretne potrzeby. Dziś dotarła do nas kolejna paczka którą przy Was rozpakujemy.

Pokażemy Wam co zamówiliśmy i po krótce zaprezentujemy kilka narzędzi od Terrateck dzięki którym osiągamy większą sprawność i wydajność. W czasach kiedy brakuje rąk do pracy i jest bardzo mało ludzi którzy chcą dalej pracować w rolnictwie wszelkie innowacje pozwalające na efektywniejszą i skuteczniejszą prace są na wagę złota. Rynek sprzętu rolniczego to przede wszystkim producenci nastawieni na obsługę dużych konwencjonalnych gospodarstw a co za tym idzie produkcji dużych i bardzo drogich maszyn.

Mało rozwiązań przygotowuje się dla małych i średnich gospodarstw a brakuje ich zwłaszcza w produkcji ekologicznej i regeneracyjnej, nastawionej na krótki łańcuch dostaw i obsługę klienta indywidualnego. Od połowy 2022 roku Ostoja Natury rozpoczęła współpracę z Terrateck i dziś jesteśmy ich oficjalnym przedstawicielem na terenie Polski. Prowadzimy stała sprzedaż oraz doradzamy w doborze odpowiednich rozwiązań. Po wiecej informacji zapraszamy na do zakładki Terrateck.

Co jeszcze znajdziecie w Ostoi Natury

W ofercie Ostoi Natury znajdują się uprawiane ekologicznie i certyfikowane warzywa, owoce, pra zboża, zioła, przetwory, soki, jaja, a także wiele innych produktów, w tym rozwiązania do ogrodów czy upraw, jak Ost-Oya, Terrateck czy bloczki konopne do budowy budynków IsoHemp.

Wybierz interesujący Cię asortyment lub skontaktuj się z nami.

ekologiczna zywnosc