Nowy produkt w naszej ofercie – Ost-Oya!

Uprawiaj z głową! Ost-Oya, Oya, Olla, czyli sprawdzony sposób na zdrowe i dobrze nawodnione rośliny, oszczędzaj aż do 70% wody.

Ost-Oya (Olla), czyli nawadniające gliniane naczynie prawdopodobnie pochodzi z Afryki Północnej. Odkrycia archeologów potwierdzają że metoda ta była również stosowana od tysięcy lat w Chinach, Indiach, Iranie i Ameryce Środkowej. Teraz gdy mamy niedobory wody i coraz częstsze susze, a woda staje się coraz cenniejsza, czas sięgnąć po sprawdzone metody! Do stosowania Olla skłaniają się coraz większe rzesze ogrodników z całego świata bowiem pozwala ona zaoszczędzić od 50% do 70% tej niezbędnej do życia cieczy.

Mądre gospodarowanie wodą to nie jedyny czynnik skłaniający nas do popularyzacji tej wyjątkowo ekologicznej metody nawadniania roślin. Mając dostęp w ilości jakiej chce i kiedy chce roślina rośnie zdrowsza i większa. Jej korzenie mają zapewnioną stałą wilgotność, gdyż woda przenika bezpośrednio do warstwy korzeniowej przez ścianę naczynia. Roślina jest również znacznie mniej narażona na choroby i pleśnie.

Klasyczny sposób podlewania np. wężem lub zraszaczem generuje ryzyko przenoszenia się chorobotwórczych czynników wraz z chlapiącą z gruntu i sąsiadujących liści wodą. Ost-Oya oszczędzi również Twój czas, podlewasz co 3 do 7 dni nie narażając roślin na wahania wilgotności gleby.

Ost-Oya jest wykonana z gliny, która nigdy nie będzie balastem dla ziemi i przyszłych pokoleń. Możesz zamówić ją już dziś online lub u naszych dystrybutorów.

Ost-Oya! Uprawiaj z głową! Oszczędzaj wodę! Oszczędzaj czas! Nawadniaj w harmonii z przyrodą.

Zobacz także