[vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”150″][vc_column_text]

Rozpoczęcie sezonu 2021

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”50″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Wiosna nieśmiało zagościła na Warmii i Mazurach, choć u nas jak to w starym przysłowiu –„ Kwiecień plecień …”. Gdy myśleliśmy, że sezon już wystartował, nagle pojawiła się śnieżyca i ostudziła nasz zapał ale i tak przygotowania do sezonu 2021 uważamy za rozpoczęte.

W tunelu Farmer prace idą pełną parą – nowalijki z każdym dniem pną się do góry, a rozsady dojrzewają do momentu rozpoczęcia nasadzeń polowych. Ost-Oye są już zakopane i podłączone do automatycznego systemu nawadniania (w tym przypadku bardziej napełniania).

Dotarły do nas maszyny z kraju kwitnącej wiśni od naszego partnera technologicznego Kubota. Najpierw firma Aldo dostarczyła ciągnik Kubota GX przygotowany zgodnie ze specyfikacja Stanisława. W dniu wczorajszym dojechał do nas jeden z mniejszych ciągników Kubota B1181, skromnych rozmiarów, ale za to lekki i zwinny, więc na pewno sprawdzi się w planowanych przez nas uprawach.

Prace polowe, organizacyjne, technologiczne ruszyły, szykujemy się też, na pierwszy zjazd członków i partnerów w 2021r. Co będziemy robić? Przygotowujemy system „no dig”. Przed nami 60 łóżek uprawowych do zbudowania. Czekamy na przedstawicieli firmy Mandam i Probiotics Polska, z którymi opracowujemy, optymalizujemy i wdrażamy system upraw będący jednym z filarów idei rolnictwa „regeneratywnego”.

Postępy naszych prac oraz szczegóły dotyczące wdrażanych rozwiązań poznacie już wkrótce w nadchodzących odcinkach Ostoja Vlog oraz w relacjach na naszych stronach. Do zobaczenia.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][gdgallery_gallery id_gallery=”24″][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”50″][vc_separator border_width=”5″][vc_column_text]

Zobacz także

[/vc_column_text][vc_basic_grid post_type=”nowosci” max_items=”3″ item=”38″ grid_id=”vc_gid:1617952439573-19f205bb-52db-4″][ultimate_spacer height=”50″][/vc_column][/vc_row]