279301082 1933244113553337 1684947113561142006 n
Za nami intensywna majówka. Koniec kwietnia i początek maja, to okres wzmożonych prac w naszym gospodarstwie. Rozpoczęliśmy od nasadzeń czosnku i cebuli, a w tym samym czasie rozpoczęliśmy zakładanie plantacji borówki amerykańskiej oraz inne nasadzenia i siewy takich warzyw i owoców jak: pomidory, ogórki, cukinie, dynie, maliny, truskawki, pory, selery, jarmuż, ziemniaki, szpinak, marchewka, pietruszka, por, seler, brokuł brukiew, sałaty i wiele więcej! Nie sposób to wszystko opisać.
 
W ramach programu SmartRural21 weszliśmy w proces planowania i wymiany wiedzy. Za nami wizyty kilku znamienitych gości i różne tematy ich wizyt:
  • Earthship Aardehuis – Paul Hendriksen współtwórca jednego z największych projektów w Europie i na świecie – pierwszej w pełni pasywnej wioski stworzonej wyłącznie z budynków typu Earthsip. Więcej o projekcie www.aardehuis.nl
  • Regeneratywny wypas w Tomaszynie – Lubuskie Angusowo
  • AgroSad – Grzegorz Marynowski specjalista od starych odmian drzew BiGrim
  • Pasywny „green house” w chińskim stylu – Andrzej Walczak specjlista w dziedzinie wymiany i przechowywania ciepła, twórca Rur Walczaka oraz pieca sonicznego.
Efekty naszej współpracy będziecie mogli śledzić na bieżąco w kolejnych miesiącach na naszym kanele YT – Ostoja Natury TV.