Ostoja Vlog odcinek 33 – Regeneratywny wypas, chicken traktor i Lubuskie Angusowo w Ostoi Natury

W odcinku 33 Ostoja Natury Vlog prezentujemy sam początek regeneratywnego wypasu, który rozpoczęliśmy 2022 r w Tomaszynie. Wszystko zaczęło się wiosną. Dzięki wsparciu otrzymanemu w ramach Europejskiego programu Smart Rural 21, mogliśmy zaprosić kilku specjalistów do naszego gospodarstwa, aby pomogli nam rozwinąć i ulepszać budowanych przez nas system rolnictwa regeneratywnego.

Tym razem naszymi gośćmi byli Tomasz wraz z małżonką czyli założyciele gospodarstwa regeneratywnego @LubuskieAngusowo . Nasi goście przewieźli ze sobą bagaż pełen doświadczeń i wiedzy zdobytej przez ostatnia dekadę. Celem ich wizyt w Ostoi było wsparcie w przygotowaniu planu regeneratywnego wypasu dla Tomaszyna.

W tym odcinku pokażemy Wam jak powstawał pierwszy chicken traktor oraz jego pierwszych mieszkańców a w raz z Tomkiem porozmawiamy o jego doświadczeniach i inspiracjach.

Jeżeli chcecie spróbować naszych produktów ekologicznych wytwarzanych metodami regeneratywnymi to zapraszamy na nasze stoiska:

  • BazarNatury w Gdańsku (każdy czwartek i sobota)
  • BioBazarFabrykaNorblina w Warszawie (każda sobota)
  • Biohub Bazar Olsztynek w sezonie 2023

oraz do subskrypcji naszych skrzynek w sezonie 2023 z dowozem na terenie Warszawy.

Co jeszcze znajdziecie w Ostoi Natury

W ofercie Ostoi Natury znajdują się uprawiane ekologicznie i certyfikowane warzywa, owoce, pra zboża, zioła, przetwory, soki, jaja, a także wiele innych produktów, w tym rozwiązania do ogrodów czy upraw, jak Ost-Oya, Terrateck czy bloczki konopne do budowy budynków IsoHemp.

Wybierz interesujący Cię asortyment lub skontaktuj się z nami.