Piknik z Natury

Świeżo, zdrowo, sezonowo

BIOhub Bazar

Co niedzielę w Ostoi Natury

W 2023 roku BIOhub Bazar powraca w nowej formule. Odbywa się pośród upraw ekologicznych gospodarstwa regeneracyjnego w Tomaszynie, w każdą niedzielę do końca września w godzinach 9:00 – 11:30 w siedzibie Ostoi Natury – Tomaszyn 6.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >

2 ostoja
Grupa 1
Grupa 2
Grupa 3

Bazar w każdą niedzielę sezonu w Ostoi Natury

Spotkacie u nas lokalnych serowarów, koła gospodyń wiejskich, hodowców ryb, jak i innych twórców żywności najwyższej jakości z naszego regionu oraz gości specjalnych, których mogliście spotkać do tej porty na rynku w Olsztynku, podczas 3 lat działania BIOhub bazar, czyli od 2020 roku.

Więcej informacji o wystawcach potwierdzonych na poszczególne niedziele możecie znaleźć na naszych profilach FB.

W wybrane niedziele zapraszamy na "Piknik z Natury"

Tuż po  BioHub Bazar, około godziny 11:00, organizujemy w naszym gospodarstwie w Tomaszynie serię pikników w formule mini warsztatów oraz kulinarnej uczty, przygotowanej pod egidą mistrza Bartka Kasprzaka, specjalisty od improwizowanych formuł na bazie produktów z najbliższego ogródka, tudzież zagrody, szerszej grupie smakoszy znany z trójmiejskiego konceptu kulinarnego „Klatka B”.

Naszą wizją jest, aby wydarzenia te były tak agrarne i dzikie, jak to tylko możliwe. Chcemy abyście poznali lepiej nasze produkty, uczestniczyli w procesie ich pozyskania i przyrządzenia, tak aby wyjątkowy smak towarzyszył temu co w naturze najlepsze i najzdrowsze.

Jeżeli chcecie przeżyć coś więcej i połączyć regeneratywną przygodę z kulinarną wyprawa, której zostaniecie uczestnikami, to zapraszamy na „Piknik z Natury”. Sprawdź terminy pikników i zarezerwuj miejsce lub poznaj menu piknikowe.

pieczywo

Świeżo, zdrowo, sezonowo!

W ramach pikniku będziemy zbierać dojrzewające aktualnie plony, wykorzystywać lokalne mięso, nabiał, pieczywo oraz ryby, a także szukać wspaniałych lokalnych rzemieślników produkujących żywność ekologiczną, jako podstawę każdego pikniku.

Chcemy, aby nasi goście czuli, że są częścią całego wydarzenia, czymś znacznie bardziej interaktywnym niż tylko spędzanie czasu na pikniku. W tym celu organizujemy zintegrowane zajęcia, a każde wydarzenie będzie koncentrować się na określonej praktyce pozyskiwania żywności lub procesie żywnościowym, na przykład uprawie, hodowli, pieczeniu chleba lub robieniu przetworów. Poznaj nasze piknikowe menu.

Uczestnicząc w pikniku otrzymasz kosz piknikowy pełen ekologicznych, lokalnych oraz sezonowych przysmaków i spędzisz wspaniały czas na naszej ekologicznej farmie w Tomaszynie, niedaleko Olsztynka. Nasze menu determinuje natura i znajdują się w nim dojrzewające w danym okresie produkty.

grillowane warzywa
ogorki malosolne
porzeczki

Wracamy w kolejnym sezonie, a Ty bądź na bieżąco

Bardzo nam przykro, ale wraz z końcem wakacji, kończą się nasze pikniki, a najbliższa edycja wróci w kolejnym sezonie letnim.

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi autorskimi wydarzeniami, a także tymi, w których bierzemy udział gościnnie, zapisz się do newslettera, a powiadomimy Cię o wszelkich naszych aktywnościach.

Zapisując się do newslettera wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych pocztą elektroniczną, na udostępniony przeze mnie adres e-mail, od RSP Ostoja Natury z siedzibą pod adresem Tomaszyn 6, 11-015 Olsztynek, NIP: 7393916129, REGON: 380545239, KRS: 0000737092, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.