RSP Ostoja Natury w procesie certyfikacji ekologicznej

 

W związku z wieloma pojawiającymi się pytaniami, pragniemy poinformować, iż w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Ostoja Natury, całość produkcji rolnej prowadzona jest w systemie uprawy ekologicznej.

Jako farma, na początku 2019 roku, rozpoczęliśmy proces certyfikacji ekologicznej w jednostce certyfikującej – Ekogwarancja PTRE. Wspomniany proces trwa dwa lata, a nasze produkty otrzymają certyfikaty już w 2021.

Jako producent już teraz znajdujemy się na liście certyfikowanych producentów – numer certyfikatu PL-EKO-01-14547. Można sprawdzić to na stronie naszego podmiotu certyfikującego pod linkiem http://www.ekogwarancja.pl/wykaz_certyfikowanych_producentow.

Pragniemy zapewnić, że żywność, którą produkujemy cechuje bardzo wysoka jakość, jako że nasze pola i łąki nie były wcześniej wykorzystywane w uprawie konwencjonalnej przez ponad dwie dekady, a już dziś spełniamy wszystkie standardy i wymagania przewidziane przez UE dla produkcji żywności ekologicznej, co jest wymogiem rozpoczęcia procesu certyfikacji.