Rury Walczaka

NOWATORSKIE RURY WALCZAKA, to zmniejszenie wody o 50%. Korzystne efekty pomysłu na kształt rur wzdłużnie karbowanych, zastosowanych w własnym gospodarstwie, skłoniły Andrzeja Walczaka do próby wdrożenia tego innowacyjnego rozwiązania do ogrzewania szklarni. W swoich obiektach, montuje rury wzdłużnie karbowane, które przynoszą corocznie znaczne oszczędności w ogrzewaniu szklarni. Kształt ten posiada liczne zalety: większa powierzchnia grzewcza, mniejsza pojemność cieczy, mniejszy ciężar, lepsza wymiana cieplna [kształt radiatora], niższe koszty eksploatacyjne.

Rury wzdłużnie karbowane w mniejszym stopniu obciążają konstrukcję szklarni. Zmniejszona waga rury usprawnia podnoszenie i opuszczanie. Innowacyjne rury o zwiększonej powierzchni wymiany mają zastosowanie w najnowszym systemie uprawy pomidorów o rozszerzonych zagonach (zamiast 1,60 m – 2 metry) uzupełniając brak dwóch dolnych rur i wegetacji. Większa powierzchnia rur umożliwia stosowanie niższych temperatury medium w rurach co wiąże się z mniejszymi kosztami eksploatacyjnymi.

Rury Walczaka dzięki swoim właściwościom znajdują coraz większe zastosowanie konstrukcyjne w firmach produkujących grzejniki, nagrzewnice, balustrady , słupki ogrodzeniowe i płoty ,podpory pod rynny w uprawie truskawek, wsporniki siatki ochronnej w sadach i winnicach. Rozwiązanie to chronione jest prawnie.